Skip to content Skip to footer

Jakie ubranie dla Zmarłego ?

W trudnym czasie po stracie bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się istotną kwestią. Warto spojrzeć na tę uroczystość także jak na szansę oddania należnego hołdu zmarłej osobie. Kluczowym aspektem jest wybór odpowiedniego ubrania dla zmarłego, które odzwierciedli godność i szacunek, jaki mu się należy.

Odpowiedni Strój dla Godnego Pożegnania

Zmarłych mężczyzn ubiera się w garnitury, a kobiety w garsonki lub sukienki w stonowanych kolorach.

Nie zapominajmy, że ostatecznie o wyborze stroju dla zmarłej osoby decyduje jej najbliższa rodzina. Często osoby zmarłe wyrażają swoje preferencje jeszcze za życia, co warto uszanować. W sytuacji braku wytycznych, można ubrać zmarłą osobę w jej ulubione eleganckie ubrania lub skorzystać z ubrania pogrzebowego (w tyn wypadku prosimy o kontakt z nami).

Dopasowanie i dbałość o detale

Ważny jest także rozmiar ubrania, by zapewnić odpowiednie dopasowanie. Może okazać się, że ubranie, w którym miał zostać pochowany zmarły już nie będzie na niego pasowało, w skutek utraty wagi podczas przebytej choroby lub opuchlizny.

Warto także pamiętać o bieliźnie, obuwiu oraz dodatkach, które dopełnią ubiór. 

Można w tym celu skorzystać z oferty zakładu pogrzebowego. Należy pamiętać, że odzież oferowana przez zakłady pogrzebowe często różni się od tradycyjnej odzieży — jest luźniejsza, na gumce, aby ułatwić ubieranie zmarłej osoby.

Kremacja i Wybór Ubioru

Nawet w przypadku kremacji, wybór ubioru ma znaczenie. Możemy wybrać ubiór lub całun z naturalnych włókien, który odzwierciedli spokojny charakter uroczystości kremacyjnej. Warto skonsultować się z doradcami zakładu pogrzebowego, aby dokładnie dopasować ubiór do wybranej formy pożegnania.

Kompleksowe ceremonie pogrzebowe

Adres:

POLSKA
Ul. Smrekowa 10
34-700 Rabka-Zdrój

Kontakt

kamieniarstwo.nawara@gmail.com
+48 887 745 963

Kompleksowe ceremonie pogrzebowe

Adres:

POLSKA
Ul. Smrekowa 10
34-700 Rabka-Zdrój

Kontakt

kamieniarstwo.nawara@gmail.com
+48 887 745 963